HİKAYEMİZ

1976: Doğuyoruz 

Üretmemiz lazım diyerek rahmetli Mehmet Karabacak önderliğinde kurulduk. Henüz elektrostatik toz boyama teknolojisinin Türkiye'ye gelmediği o yıllarda Yüksel Karabacak yönetiminde kamu ve özel sektöre metal teknik eşya, sac mobilya üretimi ile faaliyetlerimize başladık.

1987: İlk Büyüme Adımlarımız 

Gelişen teknoloji doğrultusunda makine parkurumuzu yenileyerek, 200 m2 alanda başlayan üretim faaliyetlerimizi 900 m2' lik tesise taşıdık ve üretim kapasitemizi arttırarak, organizasyon yapımızı daha etkin hizmet verebilecek hale getirdik.

1990: Elektrostatik Toz Boyama Sistemi Giriyor

1960'lardan itibaren Avrupa ve Amerika'da kullanılmaya başlanan elektrostatik toz boyama yöntemi 1980'lerin sonunda Türkiye'ye ulaştı. Sektörde her zaman öncü olma kararlılığı taşıyan firmamız da ülkemizde elektrostatik toz boyama yöntemini ilk uygulamaya başlayan az sayıda firmadan biri oldu. Elektrostatik toz boyama kavramının yeni yeni öğrenilmeye başlandığı dönemlerde, henüz 1990 yılında bizim konveyörlü elektrostatik toz boyama hattımız hizmet vermeye başladı.

1992: Tesislerimiz Yenileniyor

Özellikle otomotiv sektöründe ortaya çıkan ihtiyaçların takibi ve uluslararası standartlarda toz boyama uygulamaları hedefi ile yüzey hazırlama hattımız kuruldu. Aynı dönemde, kutu tipi boyama ünitelerimizi de hizmete alarak iş parçalarının türlerine göre hizmet verme imkanımız genişlemiş oldu. 1999 yılında devreye aldığımız ikinci konveyörlü elektrostatik toz boyama hattımızla yılda 1.000.000 m2 boyama kapasitesine ulaştık.

2000: İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'ndeyiz

Yüzey hazırlama ve elektrostatik toz boyama hizmetlerimizde ülkemizin sayılı tesislerinden biri olma hedefine bir adım daha yaklaşma adına, sanayimizin çeşitli dallarından artarak gelen talepler doğrultusunda üretim hatlarımızı 3.600 m2 kapalı alana taşıyarak, İstanbul'da sanayinin merkezi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde kurduğumuz modern fabrikamıza yerleştik. 

2002: Yaş Boyamada da Varız

Beyaz eşya sektörü öncelikli olmak üzere sac ve metal iş parçalarında düşük ısılarda kürlenen boyaların kullanımı ihtiyacı ile ilk endüstriyel yaş boyama birimimizi devreye aldık. 

2004: Metal İşlemede Yeni Bir Yıldız Doğuyor 

Metal işleme faaliyetleri ile başlayan hikâyemiz, Türkiye'ye elektrostatik toz boyama teknolojisinin gelmesiyle şekillenerek, zaman içerisinde sanayi sektöründe yaşanan gelişmelere bağlı olarak genişledi ve firmamızın hizmet yelpazesi genişledi. 2004 yılında, metal işleme alanında yaptığımız tasarımlar, inşaat ve elektrik sektörlerine yönelik geliştirdiğimiz ürünler ve bilgi birikimimiz Mebosa markası altında imalat sektörüne yeni bir ticari kimliğin katılmasına vesile oldu. Metal işleme ve plastik iş parçası üretim kapasitesi Mebosa Makine'ye aktarıldı ve İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde 2.600 m2 üretim tesisiyle Mebosa Makine faaliyete geçti. 

2004: ISO 9001 : 2000 

Ülkemizin ve Avrupa’nın dev markalarına hizmet veren ekibimizin A’dan Z’ye gerçekleştirdiği tüm süreçleri kayıt altına alarak şeffaf izleme ve sürdürülebilirlik sağlama adına toplam kalite sistemimiz oluşturduk. Kalite yönetim sistemi olarak ISO 9001:2000 ilkelerini benimseyerek sürekli gelişmeyi prensip edindik. 

2005: Elektrostatik Toz Boyama ve Yaş Boyama Hatları Büyüyor

Konveyörlü tam otomatik elektrostatik boyama hattımızın ikincisini devreye alarak kapasitemizi genişletmeye devam ettik. Su perdeli yaş boyama kabinlerimizin sayısını arttırarak, birimdeki fırın sayısını ikiye çıkardık.

2010: ISO 9001 : 2008

Kalite yönetim sistemimizi ISO 9001:2008 revizyonlarına göre güncelleyerek, gelişmeleri üretim faaliyetlerimize yansıtmaya başladık.

2018: ISO 9001 : 2015

Gelişen ve çeşitlenen ihtiyaçlara çözüm üretebilme kabiliyetimiz ile kalite yönetim sistemimizi ISO 9001:2015 ihtiyaçlarına göre yeniden inşa ettik.  

2018: ISO 14001

Tüm imalat süreçlerinde uluslararası standartları takip etmemizin bir uzantısı olarak, çevreye duyduğumuz saygı ve bilincimizi ISO 14001 belgemiz ile yazılı hale getirdik.