ELEKTROSTATİK TOZ BOYAMA

HİZMETLERİMİZ : ELEKTROSTATİK TOZ BOYAMA


Endüstride Elektrostatik Toz Boyama

1965 yılında kaplama dünyasına giren elektrostatik toz boyama yöntemi, üstün film özelliği, üretim verimliliği, uzun ömürlülük, bakım kolaylığı, çevreye dost, geniş renk yelpazesine sahip oluşu, estetik görünümü ve kullanım kolaylığı sağlaması gibi özellikler nedeniyle endüstride önemli bir yer kazanmıştır.
 

Mesa Metal'de Elektrostatik Toz Boya Hizmetleri

Endüstride büyük ölçüde kabul gören elektrostatik toz boyamanın gerçek performansına kavuşması ve ilk günkü görünümünü yıllarca muhafaza etmesi hiç de kolay değildir. Modern tesisler, gelişmiş yöntemler ve en önemlisi prensipleri kurum kültürü halinde uygulayan deneyimli insan kaynakları elektrostatik toz boyama alanında sürdürülebilir kaliteyi oluşturan temel unsurlardır.

Mesa Metal, yüksek adetli ve seri iş parçalarına ihtiyaç duyan sektörler için 2 adet konveyörlü ve robotik elektrostatik toz boyama hattının yanı sıra seri imalatı olmayan iş parçaları için kutu tipi elektrostatik toz boyama üniteleri ile esnek hizmet olanağına sahiptir. 

 

Kürlenme; Elektrostatik Toz Boyamada Kritik Nokta

Her toz boyanın kendine özgü bir sıcaklık-zaman eğrisi bulunur. Boya üreticisi tarafından belirlenmiş tam kürlenme koşulları sağlandığı takdirde boya tam pişer, istenilen yüzey ve mukavemet değerine ulaşır. Mesa Metal' de yapılan termograf ölçümleri ile sıcaklık ve konveyör parametreleri tespit edilir ve sıcaklık-zaman eğrisine ulaşılır. Termograf cihazları ile alınan bu kayıtlar Mesa Metal'de izlenebilirlik ve raporlamada önemli yere sahiptir. 

 
Mesa Metal'de Elektrostatik Toz Boyama Kapasitesi 

İstanbul'da sanayinin merkezi İkitelli Organize Sanayi Bölgesi'nde yerleşik olan 3600 m2 tesisimizde konveyörlü elektrostatik toz boyama hatlarında maksimum 3000x1200x600mm ebatlarında; kutu tipi elektrostatik toz boyama ünitelerinde 3000x1300x800mm ebatlarındaki iş parçalarına kadar elektrostatik toz boyama hizmeti sunuyoruz.