YÜZEY HAZIRLAMA

HİZMETLERİMİZ : YÜZEY HAZIRLAMA

Boyama Öncesi İşlemler

Elektrostatik toz boyama ve yaş boyama öncesinde yüzeye uygulanan ön işlemlerin kalitesi, boya tabakasının görünüm ve ömrünü etkileyen en önemli faktördür. İyi bir yüzey hazırlama işleminden geçmiş ürünler, boya tabakası darbe, havanın nemi ve sıcaklık farkı gibi dış etkenlere maruz kalsa dahi korozyondan daha az etkilenir. 

Metal Yüzeyinin Aktif Hale Getirilmesi

Boya uygulaması öncesinde ürünlerin yüzeyindeki yağ ve yabancı maddeler, proseste kullanılan kimyasallar aracılığıyla yüzeyden arındırılır. 

Metal Yüzeyinin Kaplanması

Mesa Metal yüzey hazırlama birimimizde iş parçaları, PLC kontrollü robotik sistemli konveyorlü bir hat üzerinde ardışık sıralanmış kimyasal banyolara daldırılarak temel olarak yağ alma, pas alma, asidik aşındırma ve mükemmel korozyon dayanımı için malzemenin türüne göre trikatyon çinko fosfatlama veya kromatlama proseslerinden geçer.

Sonuç: 1008 Saate Kadar Korozyon Dayanımı 

Bağımsız kuruluşlarda yapılan tuzlu su sisi test raporları ile firmamızda sunulan kaplama, elektrostatik toz boyama / yaş boyama hizmetlerinde 1008 saate kadar korozyon dayanımı kanıtlanmıştır.

Trikatyon Çinko Fosfatlama

Demir, çelik ve döküm ürünlere elektrostatik toz boyama veya yaş boyama öncesi uyguladığımız trikatyon çinko fosfatlama ile yüksek korozyon direnci sağlıyoruz. 

Yeşil Kromatlama ( Cr+3 ) 

Alüminyum ve zamak ürünlere, elektrostatik toz boyama veya yaş boyama öncesi, boyanın yüzeye daha iyi yapışması ve korozyon direncinin artması için Cr+3 yeşil kromatlama uyguluyoruz.

Sarı Kromatlama - Alodin ( Cr+6 ) 

Alüminyum ve zamak ürünlere, elektrostatik toz boyama veya yaş boyama öncesi, boyanın yüzeye daha iyi yapışması ve korozyon direncinin artması için Cr+6 sarı kromatlama uyguluyoruz.